
"Se on lämmintä maitoa pullollaan
Sill' on äidin suukkonen otsallaan
Se on kurkkua myöten kylläinen
Peto pikkuinen."Aaro Hellaakoski
Noin viikko sitten, 22.7.2011, Jorvin sairaalassa Espoossa perheeseemme syntyi pieni, 3440g painoinen ja 52 cm pituinen poikavauva. Äiti, isä ja lapsi voivat kaikki hyvin ja kotieloa on nyt harjoiteltu vajaan viikon verran. Tuo vajaa viikko on kulunut lähinnä laskiessa sormia ja varpaita. Kuinka pieniä ne voivat ollakaan! :)
Onneksi olkoon koko perheelle! Nauti vauva-ajasta ja nuku aina kun mahdollista ;) Ihana hellyyttävä kuva...
VastaaPoistaJenni liemessä
Valtavasti onnea koko perheelle!!
VastaaPoistaNelle,paljon paljon onnea pikkuprinssin johdosta perheellesi.Ja nautinnollisia hetkiä vauvelin kanssa!
VastaaPoistaPaljon onnea ja ihania vauvantuoksuisia hetkiä sinne :)
VastaaPoistaPaljon Onnea ja suloisia hetkiä pienen prinssin kanssa.
VastaaPoistaHurjasti onnea koko perheelle <3 !
VastaaPoistaMiten sitä voikin vain istua ja ihmetellä niitä pieniä sormia ja varpaita ja koko pientä ihmistä. Nauttikaa täysillä saamastanne pikkuihmeestä :)
Onnea Nelle! Tuo runonpätkä saa joka kerta herahtamaan vedet silmiin, niin totta ja niin aitoa se on. Antaa myös hyvän kuvan siitä, mitä teillä nyt eletään.
VastaaPoistaTätä kesää et unohda koskaan:)
onnea kauheasti!
VastaaPoistaLämpöiset onnittelut vauvan onnellisille vanhemmille! :) Nauttikaa jokaisesta hetkestä ja vauvantuoksusta, pienistä varpaista ja sormista, pienistä hymyistä ja tuhinasta... :)
VastaaPoistaOnnittelut onnesta suurimmasta!
VastaaPoistaNauti joka hetkestä ja jos et aina nautikaan, sekin kuuluu asiaan!
Niin nopeaa aika kuluu, ihmettelen kun Maitotyttö 6kk tuossa köllöttelee...eipä ole enää pikku peto vaan melko suuri, ja kaks hammasta...auts!(sanoo nänni...):)
Hurjan paljon onnea koko perheelle.
VastaaPoistaLämpimät onnittelut koko perheelle :)
VastaaPoistaVoi kuinka kaunis poika onkaan tosiaan.
VastaaPoistaEi muuhun pysty hän kuin uutta oppimaan.
Hän siinä kylkeänsä kääntää, miehekkäästi ääntää.
Näiden yön, ihmisen poika kappaleen sanojen myötä toivottelen oikein paljon onnea ja ihania yhdessäolon hetkiä koko perheelle ♥
Onnittelut täälläkin ihanasta pikkuisesta! :)
VastaaPoistaOnnea pienen perheenlisän johdosta - siinä sitä ihmettelemistä riittääkin pitkäksi aikaa :D
VastaaPoistaSydämelliset onnittelut pienen poikasen syntymän johdosta <3
VastaaPoistaOikein sydämelliset onnittelut koko perheelle, isoveljeä unohtamatta! Ihania päiviä uuteen tulokkaaseen tutustuessa <3
VastaaPoistaWow, hurjasti onnea koko perheelle!
VastaaPoistaKiitos kovasti onnitteluista :) Kyllä tässä on nautittu vauvan tuoksusta, pienistä silmistä, jaloista ja miljoonaan eri ilmeeseen mutristuvasta pienestä suusta. Vähitellen tässä arki käynnistyy:)
VastaaPoistaA pääsi kotiin eilen tervehtimään pikkuveljeä ensikertaa kun isovanhempien kanssa tehty lomamatka päätyi kotosuomeen :) Nyt on koko perhe koossa. A onkin jo ihan vanha tekijä, kun toisessa kodissa A:lla onkin jo kaksi nuorempaa sisarusta. A ja V pitävät meistä Sätkyn kanssa hyvää huolta :)
Lämpimät onnittelut ♥
VastaaPoistaPieni ihme vetää aina täysin sanattomkasi ♥
Aamu-Johanna tuo myös lämpimät onnittelut uudesta suusta! Noi nyytit on aika makeita :)
VastaaPoistaOnneksi olkoon teille kaikille pienen pienestä vauvasta!
VastaaPoistaOnnea toivottaa Aino pohjanmaalta
Paljon onnea koko perheelle! Suloisia vauvantuoksuisia päiviä, nauttikaa elämsätä ja sen uudesta ihmeestä!
VastaaPoistaLämpimät onnittelut! Paljon onnellisia hetkiä koko perheelle, tämä on ihanaa aikaa :) (meille syntyi pikkuprinsessa juhannusaattona :)
VastaaPoistaTervetuloa Sätky maailmaaan ja vanhemmille oikein paljon onnea!
VastaaPoistat. suomessa vieraileva baijerilainen
Hurjasti onnea koko perheelle ja pitkiä unia :)
VastaaPoistaOnnea hurjan paljon koko perheelle meiltäkin! Ja pikkuiselle hyviä unenlahjoja :)
VastaaPoistaNautitte varmasti kehottamattakin ;) -se pikkuvauva-aika vaan menee niin nopsaan ohi...nyyh.
Lämpöiset onnittelut!!!
VastaaPoistaSätky alkaa saada paitsi lukemattomia uusia lempinimiä myös kiinni vähän jonkin sortin rytmistä :) Ja näyttää myös perineen isänsä unenlahjat, nyt mennään jo pääsääntöisesti yhdellä syötöllä per yö :)
VastaaPoistaKyllä me on nautiskeltu täällä toistemme seurasta ja ihmetelty pientä ihmistä:) Mutta; vähitellen hahmottuvan rytmin ansiosta alkaa vähitellen löytyä aikaa myös arjen rutiinien pyörittämiseen. Sekin on hyvä:)
Ja kiitos onnitteluista. :)